Mayıs 2022 için Sezgisel Astroloji Tahmini

Mayıs 2022’nin kozmik enerjisi kalın ve ağır geliyor. Evrende dönen çok sayıda enerjisel etki vardır ve enerji seviyemizi yönetmek ve kendimizi dengede tutmak için ekstra adımlar atmamız gerekebilir.

Ayın iki ana astrolojik olayı, Kanlı Ay Tutulması ve Jüpiter’in 12 yıl sonra ilk kez Koç burcuna geçişidir.

Kanlı Ay Tutulması, bir Tam Ay tutulmasıdır. Saat diliminize bağlı olarak 15/16 Mayıs’ta zirve yapar. Kanlı Ay Tutulması, deneyimleyebileceğimiz en güçlü şeydir ve güçlü bir dönüşümü temsil eder. Kanlı Ay Tutulmaları son derece kehanet niteliğindedir ve ruh kontratımızı harekete geçirebilir, ruhumuzu evriminin bir sonraki aşamasına, bazen de oldukça ani bir şekilde fırlatan durumlara neden olabilir! Hiç şüphe yok ki, hepimiz bu Tutulmanın etkilerini hissedeceğiz!

Koç burcuna geçiş yapan Jüpiter, önümüzdeki yılın çoğunu belirleyecek. Jüpiter, 10 Mayıs’ta Koç burcuna girecek ve son bir kısa süreli konaklama için Balık’a geri döneceği Ekim ayına kadar kalacak. Jüpiter güneş sistemimizdeki en büyük gezegen olduğundan, zodyakın yeni bir köşesine geçtiğinde bunu kesinlikle hissediyoruz!

Koç burcundaki Jüpiter, kollektif bilince yeni ve taze bir enerji getirir ve bizi yeni başlangıçlar hakkında düşündürür. Bu enerji son derece enerjik ve yenilikçidir.

Açığa çıkan çok fazla enerji olduğu için, size aşağıdaki ayın tüm önemli astrolojik olaylarını anlatacağım. Ancak nihayetinde Mayıs bir dönüm noktası ayı olacak. Sınırlarımıza kadar gergin hissedebiliriz ve yolumuza çıkabilecek herhangi bir dönüşümden hem yorgun hem de heyecanlı olabiliriz. Ayrıca bu ay hayatımızda bir bölümün sonunu veya kapanışını yaşamamız da muhtemel.

Mayıs 2022 Astroloji Tahmininiz

2 Mayıs Venüs Koç Burcuna Giriyor

Venüs Koç’a girerken, kozmik gökyüzümüzde tezahür çalışmaları ve niyetleri belirlemek için destekleyici enerji var. Mayıs sadece büyük ve cesur bir ay olduğundan, önümüzdeki aya hazırlanmak ve refahınız için hazırlanmış niyetler belirlemek için iyi bir zaman olabilir. Biraz öz bakım planlayın ve enerjinizi şarj etmek için adımlar atın. Tabağınız aşırı derecede doluysa, stres seviyenizi daha iyi yönetebilmeniz için alan yaratmaya başlamak için de iyi bir zaman.

10-Mayıs Merkür Retrosu

Yılın ikinci Merkür Retrosu, İkizler burcunda hava burcunda başlar ve Boğa burcunda toprak burcunda biter. Bu Merkür Gerilemesi, iki Tutulma (30 Nisan Güneş Tutulması ve yaklaşan Kanlı Ay Tutulması) arasında gerçekleşir ve enerjisini yükseltir ve etkilerine karşı bizi daha hassas hale getirir. Merkür, iletişim, sözleşmeler, seyahat ve zihinsel durumumuzun gezegenidir. Mitolojide Merkür, tanrıların habercisi olarak kabul edildi. Merkür retro hareketine ya da eski astrologların dediği gibi yeraltı dünyasına girdiğinde, enerjisi daha içsel, yansıtıcı bir duruma geçer. Gölgelerde saklanan bilgiler, sezgisel kavrayışlar veya psişik mesajlar farkındalığımıza gelebilir. Bu enerjiyi yavaş gitmek, geçmişe bakmak ve ilerlemeden önce düşünmek için kullanmaya teşvik ediliyoruz. 3 Haziran’da Merkür geri hareketine başlıyor. Neyin ortaya çıkarıldığını ve herhangi bir yeni bilgiyle nasıl ilerleneceğini gerçekten anlamak bu noktaya kadar sürebilir. Bu Retro hakkında daha fazla bilgi gelecek.

10/11 Mayıs- Jüpiter Koç Burcuna Giriyor

Ay ve yıl için büyük kozmik olaylardan biri! Jüpiter, 28/29 Ekim’e kadar Koç’ta kalacak ve Balık’a geri dönecek. Daha sonra 21 Aralık Gündönümü için tam zamanında Koç’a dönecek. Koç’taki Jüpiter, kollektife daha fazla bağımsızlık, daha fazla yenilik ve daha büyük bir girişimci ruh getirir. Koç, yeni başlangıçlarla ilişkilendirilen burçtur, bu nedenle, özellikle pandemi pek çok kişi için çok fazla değiştiğinden, işlerin yeni bir duruma geçtiğini hissetmeye başlayabiliriz. Kişisel düzeyde, Jüpiter Koç’ta çok motive edici ve enerji verici bir yerleşim olabilir. Bu enerjiyi bardağınızı doldurmak, harekete zaman ayırmak ve fiziksel bedeninize bakmak için kullanın.

15/16 Mayıs – Akrep Burcunda Kanlı Ay Tutulması

Kanlı Ay Tutulması, bir Tam Dolunay Tutulmasıdır. Tutulma bütünlüğe ulaştığında Ay’ın kırmızımsı bir tonda dökülmesinden dolayı ‘Kanlı Ay’ adını alır. Kanlı Ay Tutulmaları inanılmaz derecede güçlü kozmik olaylardır. Sonları ve kapanışları temsil ederler. Ayrıca daha önce gizlenmiş olan bilgileri de ortaya çıkarabilirler. Kanlı Ay Tutulmaları, ruh sözleşmemizin etkinleştirildiği ve evrimimizin bir sonraki bölümüne kuantum sıçraması yapma fırsatının verildiği noktalardır. Bilincimiz sıklıkla değişir ve Tutulma enerjisi geçtikten sonra, olayları tamamen yeni bir ışıkta görme eğilimindeyiz. Bu Tutulma Akrep burcuna düştüğü için dönüştürücü enerjiler büyütülür. Kendimizi, yaşamlarımızda meydana gelen ölüm ve yeniden doğuş döngüleri üzerinde düşünürken bulabiliriz veya kendimizi bir dönüm noktasında hareket ederken bulabiliriz. Her şeyin geçici olduğunu bil yeter. Tutulma tozu yatıştığında, hepsinden daha yüksek amacın ortaya çıktığını görebileceğiz.

16 Mayıs – Algol ve Güneş

Algol, astrolojideki en kötü şöhretli yıldızlardan biridir, ancak itibarı büyük ölçüde yanlış yönlendirilmiştir. Algol, hayatımızın farklı durumlarından veya bölümlerinden geçtikten sonra elde ettiğimiz gücü temsil eder. Algol, medusa mitiyle yakından bağlantılıdır. Medusa bir Kahin Tanrıçası olarak başladı, ancak sonunda yılan başlı bir gorgona dönüştü. Ancak bu dönüşüm sayesinde daha da güçlendi. Algol’ün özü budur, bizi bulan dönüşümler ne olursa olsun gücümüzü ve gücümüzü bulmayı öğretir. Algol ve bu enerjiyle nasıl çalışılacağı hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

20 Mayıs – Güneş Ülker ile aynı hizaya geliyor

Ülker aynı zamanda ölüm ve yeniden doğuş döngüleriyle de eş anlamlıdır, yani burada gerçekten güçlü bir tema var! Görünüşe göre Evren tarafından, hiçbir şeyin gerçekten ölmediğini, sadece bir halden diğerine geçtiğini onurlandırmak ve hatırlamak için gerçekten teşvik ediliyoruz. Ülker ayrıca oldukça gelişmiş bir uzaylı ırkına ev sahipliği yapar ve kendi Güneşimiz yıldızlarıyla hizalandığında, bu varlıklardan daha kolay psişik yüklemeler ve şifa enerjisi alabiliriz. Birçoğu Ülker’e bağlı hissediyor. Enerjileri genellikle mor bir ışık olarak görülür, bu nedenle eğer bazı şifa veya enerji yükseltmelerine ihtiyacınız varsa, bu mor ışığı çağırın ve sunduğu galaktik şifa ışınları ile çalışın.

20/21 Mayıs- İkizler Sezonu Başlıyor

Güneş, dünyevi Boğa’dan İkizler’in hava burcuna geçer. İkizler’in yönetici gezegeni Merkür geri hareketteyken, enerjiler bu noktada biraz durgun hissedebilir. Tüm kozmik aktiviteden biraz yıpranmış olabiliriz! İkizler bir hava burcu olduğu için zihnimizi rahatlatmak, zihinsel konuşmaları temizlemek ve sezgilerimize dikkat etmek için adımlar atabiliriz. İkizler ikizlerin burcudur. İkizlerden biri ölümlü, diğeri ölümsüz, insani yanımız ile ruhsal yanımız arasındaki dengeyi simgeliyor. İkizler Güneşi altında bu iki durumu uyum veya dengeye getirmek gerekebilir.

24-Mayıs Mars Koç Burcuna Giriyor

Mars, enerjisini güçlendirerek yönetici zodyak Koç burcuna giriyor! Artık hepsi Koç’ta olan Jüpiter, Venüs ve Mars var. Bu, kozmik gökyüzümüze bazı güçlü, ateşli dalgalar gönderir, bu da hoş bir hız değişikliği olabilir! Tüm bu ateşli enerjiyle, yeni şeylere başlamak, yeni başlangıçları memnuniyetle karşılamak ve ortaya çıkan değişiklikleri kucaklamak için motive hissedebiliriz. Koç’taki Mars, yolumuza bir enerji artışı da getirebilir, bizi hareket ederek ve fiziksel bedenlerimize özen göstererek her türlü endişeyi üzerimizden atmaya teşvik edebilir.

28/29 Mayıs- Güneş Aldebaran ile Hizalanıyor

Aldebaran, gece gökyüzümüzdeki en şanslı yıldızlardan biridir! Kraliyet Yıldızlarından biri olarak kabul edilir ve Güneş ile aynı hizaya geldiğinde enerjisini daha kolay hissedebiliriz. Şamanik Astrolojide, ruhların Dünya’ya indiği bir portal olan Gümüş Kapı olarak kabul edilir. Aldebaran, dönüşüm temasına uygun olarak, zihnimizi daha yüksek bilinç durumlarına ve nihayetinde aydınlanmaya dönüştürmeye yardımcı olabilecek enerjiye de sahiptir. Zihinsel kapasitemizi, zekamızı, hafızamızı ve bilgiyi saklama yeteneğimizi artırabilir.

30 Mayıs İkizler Yeni Ay

Yoğun Mayıs ayını kapatmak için İkizler Yeni Ay’ımız var. Bu Yeni Ay, Tutulma Sezonunu sona erdiriyor. Tutulma Portalı kapanırken, enerjiler kaynayacak ve hafifleyecektir. Bu Yeni Ay altında ortaya çıkan taze yeni enerjiyi hissedebiliriz. Zihnimizin yeni fikirleri kabul etmeye ve herhangi bir bağlılık düşüncesini salıvermeye açıldığını hissedebiliriz. Ruh yanımız ve insan yanımız da daha büyük bir denge ve kabul hissediyor olabilir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir