Plüton Retrosu, 2022

Plüton yavaş hareket eder, her yıl sadece birkaç zodyak derecesinde seyahat eder. Bu ultra yavaş hareket, Pluto’nun zodyakın her derecesine getirdiği derslere, öğretilere ve hediyelere gerçekten ayak uydurmak için zamana sahip olduğu anlamına gelir.

Ne zaman bir gezegen, Plüton’un yaptığı gibi yavaş hareket etse, geri hareketi genellikle bilinçli düzeyde pek fark etmediğimiz bir harekettir.

Gerilemeler, bir gezegen Dünya’daki bizim görüş noktamızdan geriye doğru hareket ediyormuş gibi göründüğünde meydana gelir, ancak Plüton güçlükle hareket ettiğinden, bu belirgin geri hareket, en azından gözlerimizle gerçekten çok net görebildiğimiz bir hareket değildir.

Ancak Üçüncü Gözümüz için bu farklı bir hikaye çünkü bir Plüton Retro altında çok aktif hale geliyor. Plüton’un hareketleri yüzeyde, gizli katmanlarda, eterik bedenimizde ve bilinçaltımızda yavaş iken, enerji güçlü hareket eder.

Eski astrologlar, bir gezegen retroya girdiğinde, yeraltı dünyasında veya bilinçaltımızda seyahat ederek gizli mesajları, sırları ve gölgelerde saklanan şeyleri ortaya çıkardığına inanıyordu.

Plüton, Yeraltı Dünyasının Efendisi olarak kabul edilir, bu nedenle bu gölgeli enerjiyi arttırır. Bir anlamda, yeraltı dünyasının koruyucusu, kendi gölgelerine, göz ardı edilen sezgisel mesajlarına ve kendi bilinçaltına, ele alınması gereken veya artık yeri olmayan her şeyi ayıklamak için davet ediliyor.

Plüton Retrosu 2022
2022’de Plüton, 29 Nisan’da retro yolculuğuna başlıyor.

İlginç bir şekilde, bu aynı zamanda Plüton’un Oğlak burcunda geri hareket edeceği son üçüncü seferdir. Bu, 10+ yıl sonra yolculuğunu bu dünya burcunda tamamlamaya hazırlandığı anlamına gelir. Bu yolculuk sona ererken, dersleri daha da yoğunlaşacaktır.

Plüton dönüştürücü bir güçtür ve ölüm ve yeniden doğuş döngüsüne hükmeder. Oğlak burcundayken, güçlü şirketlere, hükümetlere, köklü finansal sezgilere ve büyük iş dünyasına – Plüton ve Oğlak kombinasyonunun dokunduğu tüm alanlara – değişim getirmek için çok çalışıyor.

Plüton’un hala yapacak çok işi var elbette, ama umarım Plüton ayrıldığında, kolektif bu alanlarda olumlu dönüşümler yapmak için Plüton’un güçlerini kullanırdı.

Kendi yaşamlarımızda, Plüton’un Retroya girmesi, kendi dönüştürücü yolculuğumuz üzerinde düşünebileceğimiz bir zamandır.

Plüton’un son gerilemesi Ekim 2021’de sona erdi, peki bu zamandan beri nasıl bir dönüşüm yaşadınız? Plüton’un enerjilerini gölgelerinizle yüzleşmek, daha güçlü ve yeniden doğmak için nasıl kullandınız?

Plüton, ölüm ve yeniden doğuş sürecini temsil eder. Kızlıktan anneye veya küllerden anka kuşuna geçiş sürecinden geçtiğimiz o anlarda her zaman mevcuttur.

Bu dönüştürücü yolculukların daha karanlık ve acı veren tarafları bazen bir Plüton Retrosu sırasında dikkatimizi çekebilir. Onlara ve bizi nasıl hareket ettirdiklerine ve değiştirdiklerine karşı daha duyarlı hale gelirken, aynı zamanda ne kadar ilerlediğimiz konusunda netlik ve güç kazanmamıza da izin veriyorlar.

Ekim 2021’de büyük, hayatınızı değiştirecek kararlar verdiyseniz veya o aya yakın önemli bir olay meydana geldiyse, yeni içgörülerin size açıklandığını veya belki de yeni bir yaklaşım tarzının gerekli olduğunu görebilirsiniz.

Buna bakmanın basit ama yararlı bir yolu, Pluto’nun Ekim 2021’de doğrudan istasyona geçmesini dönüşüm yolculuğunuzun yeniden doğuş aşaması ve bir tür ölüm ya da bitiş aşaması olarak retro olarak düşünmek olacaktır.

Değişim, sonlar ve kayıp fikri her zaman korkutucu olabilir, ancak unutmayın, Plüton’un enerjisi genellikle ince ve hassastır. Yavaş hareketleri bize uyum sağlama, yas tutma ve durma ve ne yapmamız gerektiğini anlama zamanı verir.

Pluto Retrograde korkacak bir şey değil, yolu yavaş ve istikrarlı bir şekilde temizlemek, durgunlaşan şeyleri yeniden icat etmek ve bu enkarnasyon boyunca yolculuğumuzda seviye atlamaya devam etmek için bizim fırsatımız.

Plüton’un retro hareketine girmesinden sadece bir gün sonra, 2022’nin ilk tutulması olan Boğa Yeni Ay Güneş Tutulması’nın olması da ilginç.

Tutulmalar her zaman değişimi ve dönüşümü temsil eder ve çoğu zaman daha yüksek bilinç durumlarının kapılarını açar. Bunu Plüton’un yeraltı dünyasına girişi ile birleştirin ve kesinlikle Tutulma Mevsimi’nin çoğundan geçecek güçlü bir temamız var.

Plüton durumları 8 Ekim 2022’de yeniden yönlendiğinde, her zaman değişmeyen dönüşüm yolundaki bir sonraki bölümümüz hakkında çok daha net bir anlayışa sahip olacağız. Muhtemelen kendimizi, üzerinde çalıştığımız geçmiş gölgelerden arınmış, hayatımızın yeni bir aşamasına başlamaya hazır bulacağız.

Ve eğer bir şey varsa, Plüton’un resimlerinin yüzeyinde bir aşk kalp deseni gösterdiğini ve bize her dönüşümde daha derin bir aşkın mümkün olduğunu gösterdiğini hatırlamak güzel.

Plüton Retrosunun Enerjisi Nasıl Kullanılır?
Gerilemeler, başladıkları ve sona erdikleri zaman genellikle en güçlüsüdür, bu nedenle 29 Nisan ve 8 Ekim 2022, Pluto Retro’nun enerjisini kullanmamız gereken en iyi fırsat pencereleridir.

-Geçen yılın Ekim ayından bu yana hayatınızı değerlendirin, ne gibi değişiklikler yapıldı ve bu değişikliklerin nasıl düzeltilmesi veya ayarlanması gerekiyor?

-Sessiz, düşünceli tefekkür için herhangi bir arzuyu onurlandırın

-Gölge tarafınızla temasa geçin, ışığın gösterilmesine ne gerek var?

-Korktuğun şeyle yüzleş, bil ki artık senin üzerinde bir güç sahibi olmak zorunda değil.

-Artık kontrolünüz altında olmayanı serbest bırakın

-Tıkanıklıklara veya acıya neden olan geçmişinizdeki gölgeleri serbest bırakın

-Gücünüze adım atın

Plüton Retro’su İçin Günlük İstemleri
-Hayatımı yeniden canlandırabilirim…
-En çok korktuğum…
-En güçlü olduğum zaman…
-Artık hayatımda işe yaramayan şey…
-Kontrolünü serbest bırakıyorum…

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir