Güneş – Eris Buluşması

13-14 Nisan 2022’de Güneş, Tanrıça gezegen Eris ile hizalanacak.

Eris daha 2005 yılında keşfedildi, bu yüzden astrolojideki enerjisi çok yeni ama Güneş ile bir araya geldikçe, onu tanıştırmak için mükemmel bir zaman olduğunu düşündüm.

Eris, Plüton’un ötesinde yaşıyor ve bir cüce gezegen olarak kabul ediliyor. Eris’in keşfinin aslında Plüton’un da bir cüce gezegene indirgenmesiyle sonuçlandığını belirtmek ilginçtir, çünkü her iki gezegen de kabaca aynı boyutta bulunmuştur.

Plüton Yeraltı Dünyasının Efendisi iken, Eris neredeyse yeraltı dünyasının Tanrıçası olarak görülebilir. Onun keşfi, dişil ve eril enerjiler söz konusu olduğunda daha fazla dengeye giden yolu açtığımızın bir işareti olabilir mi?

Yeraltı Dünyası Tanrıçası’nın Eris için iyi bir kiremit olacağını düşünürken, aslında o, Uyuşmazlık ve Çekişme Tanrıçası olarak bilinir. Her ikisi de daha derin, daha karanlık temalar taşıdığından, enerjisi Plüton’unkine çok benzer. Her ikisinin de enerjisi, bizi ışığa dönüştürmek için gölge tarafımızı benimsemeye teşvik eder.

Mitolojide Eris
Yunan Mitolojisinde Eris, Mars’ın kız kardeşiydi. Savaş Tanrısı olarak Mars, korku ve yıkım getirmesiyle biliniyordu, ancak Eris’in bunu büyüttüğü biliniyordu. Acı çekmekten zevk aldı ve eylemleri Truva Savaşı’nın başlamasına yol açtı.

Eris kesinlikle en büyük itibara sahip değil, ancak bunun kısmen kadınların, hatta efsanevi olanların ataerkilliğin gözünden nasıl sunulduğundan kaynaklandığının çok iyi farkındayım. Eris anlaşmazlık ve çekişme getirebilir, ancak bunu sebepsiz yere yapmaz.

Tıpkı Pluto gibi, Eris de dönüşüm ve değişim gerektiğinde düğmelerimize meydan okuyor ve itiyor. Yalnızca daha büyük bir uyumun doğma zamanının geldiğini bildiğinde uyumsuzluk getirir.

Bir orkestra düşünün. Hepsi bir arada çaldıkları için güzel müzikler oluşturulabilir. Ancak bir müzisyen zamansız çalmaya başlarsa, bu bir uyumsuzluk yaratır. Şimdi, o müzisyen pratik yapmadıkları için zamansız çalıyor olabilir, ama aynı zamanda sıkıldıkları ve yeni bir mücadeleye hazır oldukları için de olabilir.

Bu, zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuzla uyumdan çıktığımızda içimizde de olabilir. Bunun nedeni, yeniden bağlantı kurmak ve içeri girmek için zaman harcamaya ihtiyaç duymamız olabilir, ama aynı zamanda seviye atlamaya ve yeni bir uyum durumuna ulaşmaya hazır olduğumuz için de olabilir.

Anlaşmazlık, bu yolda bize rehberlik etmek için hayatımıza girer. Hayatımıza girer, böylece hayatımızı yeniden düzenlemenin ve yeniden önceliklendirmenin yollarını bulabiliriz. Ya bizi seviye atlamaya zorlar ya da daha büyük bir uyum ve birlik duygusu bulmamız için bize rehberlik eder.

Eris, Korkusuz Savaşçı
Eris aynı zamanda korkusuz bir savaşçı ve asidir. Başkalarının yargılarının üstesinden gelmeyi öğrendi ve başkalarının onun hakkında ne düşündüğünü umursamıyor. Nasıl algılanırsa algılansın, hissettiğini ve kalbinde doğru olanı yapacaktır.

Güvensizlik pelerinimizi indirerek ve geçmiş yargıları zorlamanın yollarını bularak veya diğer insanların bizim hakkımızda ne düşündüğünü önemseyerek Eris’in savaşçı benzeri enerjisini kucaklayabiliriz.

Pek çoğumuz, ben de dahil, kendimizi sansürlemeyi ve korkudan uzak durmayı öğrendik. Ama Eris bize artık bunu yapmamıza gerek olmadığını öğretiyor.

Keşfi, hepimize sesimizin duyulmayı ve bizim de görülmeyi hak ettiğimizi hatırlatmaya geldi.

Her birimiz önemliyiz ve her birimizin anlatacak bir hikayesi ve gezegende ihtiyaç duyulan bir özü var.

Varlık Tanrıçası
Anlaşmazlık ve Çekişme Tanrıçası olarak bilinmesinin yanı sıra Eris, Varlık Tanrıçası olarak da bilinir.

Bu gezegenin getirebileceği potansiyelleri ve enerjiyi gerçekten anlamaya başlayabileceğimiz yer burasıdır.

Eris’in enerjisi oldukça değişkendir, kaos getirir, ortalığı karıştırır. Bir şeyleri sallamayı ve kafeslerimizi şıngırdatmayı sever, ancak bu süreç sayesinde her şeyi farklı görmeye mecbur kalırız. Bu süreç sayesinde, sadece olmanın bir yolunu bulabiliyoruz.

Hayat zorlaştığında, etrafımızda pek çok şey değişip, çekilip akarken, çoğu zaman teslim olmaktan başka seçeneğimiz yoktur.

Denize sürüklenirken, dalgalarla ne kadar çok savaşırsak o kadar hızlı boğuluruz. Denize sürüklenmek eğlenceli değil, ama o anda teslim olmanın gerçeğini öğreniyoruz. Sadece var olma sanatını öğreniyoruz.

Kaos anlarında, taktığımız maskeler erir ve gerçekte kim olduğumuzu bırakır.

Eris’in ilham vermeye çalıştığı şey budur. Enerjisi, yargıları salıvermemize, hayatın kaosunu kucaklamamıza ve sadece kendimiz olma gücünü bulmamıza ilham veriyor.

Eris ve Güneş
Eris 13-14 Nisan’da Güneş ile hizalanırken, bu enerjiye uyum sağlayabilecek misiniz bir bakın.

Teslim olmanın ve sadece olmanın yollarını bulabilecek misin bir bak. Kendi hayatınızdaki herhangi bir uyumsuzluğa uyum sağlayıp sağlayamayacağınıza bakın ve onu daha büyük bir uyuma dönüştürmek için yaratıcı yollar bulun.

Eris ve Güneş her yıl buluşurken, 2022’de enerjisi aktive olur ve yeni seviyelere yükselir çünkü o aynı zamanda Yeraltı Dünyasının Efendisi Plüton’u da kareler.

Eris ve Pluto bir yıldan fazla bir süredir bu kare hizasındalar, bu yüzden bu enerji yeni olmasa da Güneş enerjisinin varlığıyla yükselebilir.

Plüton ve Eris, hem radikal değişim getirebilecek güçlü enerjilerdir hem de hayatımızda dramatik bir geçiş yapma ihtiyacı. Her ikisi de daha yüksek bilinç ve uyanış gezegenleri olarak kabul edildiğinden, onların varlığı aynı zamanda ruhsal uyanışları ve ruh tipi enerjinin karanlık gecesini başlatabilir.

Bu enerjiyi gücünüze adım atmak, yollarınıza daha fazla özen göstermek ve cesurca atmak için kullanır.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. […] 14 Nisan – Güneş Eris Koç burcunda kavuşuyorEris, Anlaşmazlık ve Çekişme Tanrıçası olarak bilinen bir cüce gezegendir. Bu, ay içinde kesinlikle cilalandığımız anlardan biri. İşler sizi rahatsız etmeye başlarsa veya hayatınızda olup bitenlerden rahatsız oluyorsanız bunu aklınızda bulundurun. Bu enerjiyle çalışmak için topraklanmış kalın ve rahatsız olan şeyin içinde kalmanız gerekmediğini bilin. Var olarak ve uyum içinde kalarak yaşamınızda uyumlu enerji yaratmak için çalışın. Bu konuda daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir