KOÇ SEZONU 2022

Bazen hayat bize adım atmamız, sorumluluk almamız ve kendi yolumuzu çizmemiz gereken anlar getirir. Bazen hayat bizi kendimizden başka kimsenin kurtaramayacağı durumlara sokar. Bazen meseleleri kendi elimize almalı ve kendi hikayemizin kahramanı olmalıyız.

20-21 Mart’ta, Ekinoks ile aynı zamanda, Güneş, Koç’un tropikal zodyakına giriyor. Koç, zodyakın ilk işaretidir ve lider, yol gösterici, her zaman bir şeyleri çözmenin bir yolu olan dikbaşlı kurtarıcı olarak bilinir.

İşler kasvetli olduğunda, mücadelelerimizde yalnız hissettiğimizde, bazen tek başımıza gitmek zorunda kalmamıza rağmen, bunu başaracak güce ve güce sahip olduğumuzu bilmemize yardımcı olan Koç’un enerjisidir.

Şu anda hayatınızda böyle bir durumla karşı karşıyaysanız veya hayatınızdaki bir şeyin değişmesi gerekiyorsa, Koç Mevsimi topu yuvarlamak ve bir şeyler yapmak için harika bir zamandır. Bu, 2022’de bile iki kat doğrudur, çünkü tüm Sezon boyunca geriye dönük harekette sıfır büyük gezegenimiz vardır.

Retrolar, geçmişi yansıtmamız ve tekrar gözden geçirmemiz için bize rehberlik ettikleri için kozmosta bir yavaşlama yaratma eğilimindedir, ancak tüm gezegenler ilerlerken, Evrenden ilerlememizin, geçmişi geride bırakmamızın ve nerede olduğumuzu düşünmenin zamanının geldiğinin açık bir işaretidir.

Koç çok güçlü iradeli, ateşli bir burçtur, bu yüzden burcumuz ne olursa olsun, bu enerjinin bir kısmını kendi hayatımızda nasıl kullanabileceğimizi düşünmek için hepimiz için iyi bir zamandır.

Kendi hayatına sahip çıkmak için nereye ihtiyacın var? Nasıl bir adım öne çıkıp olmak istediğin yere doğru yol alabilirsin?

Koç Sezonu, başkalarını beklemek, fırsatları beklemek veya gücümüzü kendi dışımızdaki şeylere vermek yerine, gücümüzü geri almamızı ve her zaman ilerlemek için gerekenlere sahip olduğumuzu bilmemizi sağlayan enerjiyi sunar.

Kaybolmuş veya belirsiz hissediyorsanız, Koç enerjisi bize harekete geçmek için ihtiyacımız olan güveni verir. Aslında Koç tamamen harekete geçmekle ilgilidir, bu yüzden sadece hayal kurmadığınızdan veya bunun hakkında düşünmediğinizden emin olun, aynı zamanda harekete geçin. Adımların küçük olup olmaması önemli değil, çoğu zaman topu yuvarlamak ve yeni bir netlik dalgası getirmek için gereken tek şey budur.

Koç Sezonu 2022’nin belirleyici özelliklerinden biri, Jüpiter ve Neptün’ün buluşmasıdır. Bu gezegenler mevsim boyunca birbirine yaklaştıkça, enerjilerinin daha da güçlendiğini hissedeceğiz.

Nihayetinde bu, yeni bir realiteye, daha büyük bir yaratıcı vizyona, ruhsal gelişime ve kolektif uyanışa ilham verebilecek bir enerjidir.

Koç Mevsimi her zaman yeni başlangıçlar, yeni girişimler ve harekete geçmek için harika bir zaman olduğundan, Jüpiter ve Neptün’den gelen bu ek enerji daha büyük hayaller kurmamıza, yaratıcı riskler almamıza ve kararlarımızı yönlendirmek için sezgilerimizi veya ruhsal bilgimizi kullanmamıza yardımcı olacaktır.

Koç enerjisi tezahür çalışması için de güçlüdür ve Jüpiter ve Neptün’den akan bu güzel enerjiyle, daha fazla ilham alabilir veya kendimizi bir şeyleri gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan adımları atma cesaretine sahip bulabiliriz.

Koç Mevsimi’nin başlangıcı da Ekinoks’a denk geldiğinden, bu enerjiyi hayatımızda, özellikle kontrolü bırakmak ve kontrolü ele geçirmek arasındaki dengeyi bulmak için de kullanabiliriz. Tutuşunuzu ve güveninizi serbest bırakmak için neye ihtiyacınız olduğunu ve nerede hüküm sürmeniz ve liderlik etmeniz gerektiğini düşünün.

İşte Koç 2022 Sezonu enerjileriyle çalışabileceğiniz bazı yolların bir özeti;

Kendi hayatının lideri ol
Yeni şeylere başla
Projeler başlat

Kendinizi güçsüz hissettiren bir durumda gücünüzü geri alın
Bir tezahür panosu oluşturun veya gelecek aylar için niyetler belirleyin
Bir inanç sıçraması veya yaratıcı bir risk alın
Konuları kendi elinize alın
Sadece düşünmek/planlamak yerine harekete geçmeye öncelik verin
Serbest bırakma kontrolü ile kontrolü ele alma arasındaki dengeyi kurun
Kendi kahramanın ol
Bağımsızlığınızı bulun
Girişimci ruhunuzu keşfedin
Örnek olmak

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir