Mart Ekinoksu ve Astrolojik Yeni Yıl 2022

Mart Ekinoksu 2022, saat diliminize bağlı olarak 20-21Mart’a denk geliyor. Gece ve gündüzün eşit olduğu anları ve ayrıca Güneş’in tropik Koç burcuna geçişini gösterir.

Koç, zodyakın ilk işareti olarak kabul edildiğinden, Mart Ekinoksu aynı zamanda astrolojik yeni yılın başlangıcıdır ve yeni bir zodyak döngüsünün başlangıcını temsil eder.

Mart Ekinoksu, dünyanın neresinde yaşadığınıza bağlı olarak yeni bir sezonun gelişini de beraberinde getiriyor.

Kuzey Yarımküredekiler için baharın başlangıcını temsil eder. Güney Yarımküre’de olanlar için sonbaharın başlangıcını temsil eder.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde, Mart Ekinoksu’nu yenilenme, yeni başlangıçlar, taze enerji ve bakış açımızda bir değişim için güçlü bir gün haline getiriyor.

Tabiat Ana’nın etrafımızda ne yaptığına bağlı olarak, çiçek açmaya ve filizlenmeye çağrıldığımızı hissedebiliriz veya yeniye hazırlanmak için salıvermeye ve bırakmaya çağrıldığımızı hissedebiliriz.

Tabiat Ana rehberimiz olabilir ve bize enerjilerin bizim için hangi yöne hareket ettiğini gösterebilir.

Antik çağda, Ekinoks’un, bu dünya ile daha yüksek alemler arasındaki perdenin ince olduğu bir nokta olduğuna da inanılıyordu. Yılın bu noktasında, atalarımızın, doğa ruhlarının ve ruh rehberlerimizin bilgeliğini duyabiliyorduk, bizi ileriye götürüyor ya da yapılması gerekenleri bize bildiriyordu.

Ekinoksun enerjilerinin, gezegene uyumun düştüğü eşit bir karanlık ve ışık dengesini somutlaştırabildiğimiz büyülü bir zaman olduğu söylenirdi.

Tıpkı bir yin ve yang sembolü gibi, biri olmadan diğeri olamaz. Işığı görmek için karanlığa, karanlığı tanımak için de ışığa ihtiyacımız var.

Ekinoks, gölgemizde ve ilahi ışığımızda yaşayan bu niteliklerin her ikisini de onurlandırmakla ilgilidir. Bu, dualite ile çalışmanın, ruhlarımızın buraya Dünya Okulu’nda yaptığı yolculuğun bir parçası olduğunu kabul etmekle ilgilidir.

Dünyevi deneyimimiz o kadar karmaşıktır ki, acıyı, travmayı ve kederi, aynı zamanda sevgiyi, güzelliği ve nezaketi deneyimlememize izin verir. Büyüyebileceğimiz ve daha derin anlamlar yaratabileceğimiz karanlık ve ışıkta hareket ediyor. Belki de nihayetinde daha zengin bir yaşam sürmemize izin veren bu durumları aşmaktır.

2022 Ekinoksu için geriye doğru hareket eden sıfır ana gezegenimiz var. Bu, işleri halletmek ve ilerleme kaydetmek için güçlü, ileriye doğru hareket eden bir enerjimiz olduğu anlamına gelir.

Hayatınızda ne ile ilerlemek istediğinizi düşünün ve harekete geçmek için çalışmaya başlayın. Evrenin rüzgarları sizi daha hızlı, daha yükseğe ve daha hızlı taşıyacak! Sadece o ilk adımı atmalısın.

Yeni bir zodyak döngüsünün başlangıcı tarafından desteklenen tüm bu ileriye doğru hareket eden enerji, aynı zamanda geçmişi geçmişte bırakmak için Evrenden gelen hatırlatıcımızdır. Bu, geleceğe ve bugün nerede durduğumuzla neler yapabileceğimize bakmak için bir şansımız.

Kendinizi çağrılmış hissediyorsanız, yılın bu zamanı, son 12 aya bir kapanış getirmek ve düşünmek için de faydalıdır.

Hayatınızdaki herhangi bir değişiklik veya karışıklıkla uğraştığınız için kendinizle gurur duyun ve kalbinize daha fazla kolaylık, huzur ve kabul getirebileceğiniz yollar arayın.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir