12 Mart 2022 – Güneş-Neptün Kavuşumu

güneş neptün kavuşum

Güneş ve Neptün’ün yıllık buluşması, bize düşünmemiz gereken konular verir. Güneş, çok kahramanca bir gezegendir. Bazı antik astrologlar tarafından, ruhları harekete geçiren ışık olarak tanımlanır. Bu yüzden bize biraz motivasyon duygusu verir. Amaç neler olup bittiğinin duygusunu vermek. Güneşin yolu her zaman hayatın gidişatı ve hareket yolu ile ilişkilendirildi. Bu yüzden Güneş – Neptün kavuşumu gerçekten ilginç.

Neptün, Evrensel Sevginin gezegeni olarak kabul edilir. Hepimizin birbirimize bağlı olduğumuzu, özümüzde gerçekten bir olduğumuzu anlamamıza yardımcı olur. Neptün aynı zamanda yaratıcı, düşündürücü, hayal gücüne dayalıdır ama yanıltıcıdır da. Bu dünyada elde edilemeyen bir şeye duyulan özlemle ilgilidir ki bu sanatçılara, mistiklere, vizyonerlere ilham vermek için iyidir. Neptün genellikle kozmosun sihrine veya büyüsüne karşı farkındalık duygusunu yükseltir. Bu yüzden uykusuzluğa, can sıkıntısına, huzursuzluğa neden olur.

Güneş – Neptün bir araya geldiğinde özlem duymaya, yaşam yönümüzün ne olduğunu yeniden değerlendirmemize yol açan bu kombinasyonu elde ederiz; Neyi değiştirmem gerekiyor ? Hayatımın yönü nedir? Hayat amacım ne ? Ayrıca Güneş – Neptün af duygusu, lütuf, merhamet duygusu ya da daha yüksek bir otorite tarafından bize bahşedilen bir kutsama hatta Evren / Allah tarafından bir şekilde bize gülümseme ve rahatlama hissi veriyor.

Güneş – Neptün kavuşumu balık burcunda gerçekleştiği için bu durum bizlere doğurganlık veriyor. Yaratıcılığın bir sonucu olarak doğum ve bir nevi yenilenme duygusu, duygusal bir ruhsal yenilenmenin olduğu kefaret teması var. Sezgilerimizle bağlantı kurmamıza yardımcı olabilir ve İlahi alemlerle bağlantı kurmamızı kolaylaştırabilir. Bu nedenle şu anda bu tür çalışmaları destekleyen güçlü kozmik enerji var.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir