1-6 Mart 2022 Haftası için Bazı Önemli Astrolojik Olayları

1-6 Mart 2022 Astrolojik Olaylar,

3 Mart Balık Yeni Ay + Venüs, Mars, Plüton Kavuşumu

Yeni Ay’da gökyüzü karanlıktır. Bu karanlık, açılmak üzere olan yeni enerjiler için dinlenme yeridir. Tohumun filizlenmeye hazırlandığı karanlıkta, kendi dönüşümümüz için gereken her şeyi çözebiliriz. Bu enerjiler bu Balık Yeni Ayı altında güçlendirilir ve kendimizi normalden biraz daha hassas hissederken bulabiliriz. Bolluk ve genişleme gezegeni Jüpiter, duygularımızı yükseltebilecek bu Yeni Ay’ın altında çok aktif. Jüpiter’in enerjisinin güzel yanı, aynı zamanda gümüş astarı görmemize ve daha iyi hissettiren duygulara odaklanmamıza izin vermesidir. Bu Yeni Ay zamanında Venüs, Mars ve Plüton da Oğlak burcunda hizada olacak. Gezegensel enerjinin bu nadir kombinasyonu, bu Yeni Ay’ın etrafında hissettiğimiz enerjileri renklendirecek. Hayatımızdaki ilişkilerimize veya güç mücadelelerimize odaklandığımızı fark edebiliriz.

3 Mart – Venüs Plüton kavuşumu

Venüs, son birkaç ayda üç kez Plüton ile aynı hizaya geldi. İlki 11 Aralık 2021’de, ikincisi 24 Aralık 2021’de retrodayken oldu ve bu hizalanma üçüncü ve son olacak. Bu hizalanmanın kısa sürede üç kez olması nadirdir ve Evrenin burada dikkatimizi çektiğini gösterir. Plüton gücü temsil eder, Venüs ilişkilerimizi ve ilişki dinamiklerimizi temsil eder, sadece başkalarıyla değil, kendimizle ve parayla olan ilişkimizle. Bu enerji dizisinin altında, ilişkilerimiz veya bir şeyle ilişkilerimiz söz konusu olduğunda güç mücadelelerini fark etmiş olabiliriz. Geri adım atma ve kontrolü serbest bırakma veya teslim olma ihtiyacını bulmuş olabiliriz veya ayağa kalkıp gücümüzü geri alma ihtiyacını bulmuş olabiliriz. Bu, bir serideki üçüncü hizalanma olduğu için, bu enerjiler hakkındaki hikayemiz ilerleyecek. Yukarıda bahsi geçen tarihler etrafında şu anda ilerleyen veya temizlenen temalar var mıydı? Güç dinamikleri ve ilişkileriniz söz konusu olduğunda nasıl bir yolculuk yaptınız?

astrolojik olaylar

4 Mart – Venüs’ün Gölge Bıraktığı Dönem

Venüs 19 Aralık 2021’de geri hareketine girdi ve 29 Ocak 2022’de tekrar direkt olarak girdi. Bu süre zarfında kalbin meseleleri dönüştürülmek ve arınmak için yüzeye çıkmış olabilir. Venüs Retrosu, yıpranmış ilişki dinamiklerini ve bizi tam potansiyelimizi gerçekleştirmekten alıkoyan kendi kendini sınırlayan inançları güçlendirebilirdi. Ocak ayının sonundan bu yana Venüs geri harekette olmamasına rağmen, hala yavaş hareket ediyor ve daha önce seyahat ettiği kozmik gökyüzünün bir kısmını geri çekiyor. Bu, gölge evresi olarak bilinir ve her retro dönemin başında ve sonunda gerçekleşir. Bu gün, gölge aşaması resmen sona eriyor ve Venüs yeni bir bölgeye geri dönerek yeni bir enerji getiriyor. İlişkilerimiz ve kalple ilgili meseleler söz konusu olduğunda, Venüs’ün gölge aşamasından çıkması biraz canlandırıcı enerji getirebilir.

4 Mart – Güneş Jüpiter kavuşumu

Güneş ve Jüpiter’in yıllık buluşması, astrolojideki en faydalı ve büyülü hizalanmalardan biri olarak kabul edilir! Jüpiter dokunduğu her şeyi büyütür ve Güneş ile bir araya geldikçe hayat veren ışınlarını büyütür. Astrolojide Güneş, kim olduğumuzun özünü temsil eder, bu nedenle Jüpiter yakınındayken kendini keşfetme, iyileştirme ve iyimserlik zamanını getirebilir. Jüpiter’in hediyelerinden biri, daha büyük resmi ve olayların parlak tarafını görmemizi sağlamasıdır. Bir şey kasvetli görünüyorsa veya bazı olumsuz düşüncelere kapıldıysanız, bu, şeylere bakma şeklinizi değiştirip değiştiremeyeceğinizi veya yeniden programlayıp programlayamayacağınızı görmek için bir gün olabilir.

222 Numeroloji ve 22 Şubat’ın Manevi Önemi Makalemize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir